Utrikes

Kontakta utrikesredaktionen

Ginna LindbergGinna Lindberg – utrikeschef och USA-kommentator

ginna.lindberg@sverigesradio.se

Anders PontaraAnders Pontara – utrikeschef (tf)

08-784 50 00
anders.pontara@sverigesradio.se

Maria SjöqvistMaria Sjöqvist – bitr. utrikeschef (tf)

08-784 50 00
maria.sjoqvist@sverigesradio.se

Anders AskAnders Ask – utrikesredaktör

anders.ask@sverigesradio.se

Margita BoströmMargita Boström – utrikesredaktör

margita.bostrom@sverigesradio.se

David CarlqvistDavid Carlqvist – utrikesreporter

david.carlqvist@sverigesradio.se

Patrik HolmströmPatrik Holmström – utrikesredaktör

patrik.holmstrom@sverigesradio.se

Susanna HållbusSusanna Hållbus – digital utrikesredaktör

susanna.hallbus@sverigesradio.se

Beatrice JanzonBeatrice Janzon – utrikesreporter

beatrice.janzon@sverigesradio.se

Katja MagnussontKatja Magnusson – utrikesreporter

katja.magnusson@sverigesradio.se

Daniela MarquardtDaniela Marquardt  – utrikesreporter

daniela.marquardt@sverigesradio.se

Maria Persson LöfgrenMaria Persson Löfgren – utrikesreporter

maria.persson-lofgren@sverigesradio.se

Hanna SahlbergHanna Sahlberg – Kinakommentator

hanna.sahlberg@sverigesradio.se